LOKACJA

LOKACJA

Pobierz Terrain Map.pdf

KATOWICE LOGO

Katowice to dynamicznie zmieniające się miasto (ponad 300 tys. mieszkańców), które z centrum przemysłu ciężkiego, dzięki rewitalizacji, stało się kulturalnym liderem 1,5 milionowej aglomeracji. W grudniu 2015 roku Katowice zostały przyjęte do sieci Miast Kreatywnych UNESCO jako Miasto Muzyki. UNESCO doceniło intensywność i różnorodność życia muzycznego, twórczość związanych z miastem artystów i ich wkład w rozwój oraz upowszechnianie muzycznego dziedzictwa, a także imponującą infrastrukturę służącą zarówno twórcom, jak i mieszkańcom.

Miasto, jak mało które w Polsce, może poszczycić się wspaniałymi inwestycjami, dzięki którym działające w nim instytucje kultury i Zabytki Techniki mogą zaoferować miłośnikom muzyki najwyższej jakości doznania artystyczne i wizualne.

P23 LOGOS

P23 to scena muzyczna oraz klub w historycznej Fabryce Porcelany, gdzie od lat dwudziestych ubiegłego wieku produkowano znaną w całej Europie porcelanę sygnowaną znakiem Giesche. Na scenie P23 gościli już m.in Christian Löffler, Helena Hauff, DVS1, Lucy, DJ Hell, Vitalic, Legowelt, Pantha du Prince, Robag Wruhme, Mall Grab, Zenker Brothers, Xosar, Umwelt, Ed Rush, Acronym, 999999999, Sega Bodega, Paula Temple, Shlomo, Anetha, Randomer, Willow, Ansome, Skalpel czy Noisia. Obecnie na terenie fabryki tworzony jest nowoczesny Park Technologiczny koncentrujący swoje działania wokół Dizajnu, Logistyki oraz IT.